Code’n’Coffee “Як розвивати стартапи і залучати інвестиції”

Code’n’Coffee

Зібралася чимала аудиторія послухати про залучення інвестицій у стартап від підприємця та програміста з Силіконової долини Олега Оксюка. На основі власного досвіду він розповів, куди звертатися, скільки грошей просити в інвесторів та які ідеальні умови створення стартапу. Це були цікаві історії, поради, секрети розвитку власної справи і, звісно, натхнення втілювати свою ідея в життя.

Наша компанія створила соціальний стартап “UARoads”, який займається моніторингом якості дорожнього покриття. Тому в контексті теми про залучення інвестицій мені було цікаво послухати про успішні кейси підприємця з Силіконової долини.

Дуже круто вчитися на чужому досвіді і використовувати поради людей з багажем знань. Коли чуєш про всі граблі наперед, застосовуєш чиїсь лайфхаки, вірогідність успішного стартапу зростає.

Code'n'coffee

Олег Оксюк — підприємець і програміст — поділився своїм досвідом роботи в декількох стартапах і розповів про власний бізнес. Мені сподобалася подача Олега про роботу в стартапах, поговорили про плюси та мінуси такої роботи, про врахування всіх ризиків і переваг. Такий мінус, як стрес в роботі над стартапом, за словами Олега, компенсується тим, що робиш улюблену справу, яка приносить задоволення.

Багато говорили про засновників стартапів: хто це має бути, яка команда. Наприклад, Олег відмітив, що найкраще засновувати стартап вдвох чи втрьох, при цьому, тип особистостей і професії у них мають бути різні для балансу, мотивації і припливу нових ідей.

Code'n'Coffee

Напевне, найдовше приділили час питанню інвесторів. Розглянули тему опціонів (на даний момент недоступні в Україні), занотували варіанти знаходження інвестицій: ходити до інвесторів (починати з маловідомих), їхати в Силіконову долину, максимально використовувати нетворкінг: FFF (friends, family and Founders (fools) та не ігнорувати конференції, виставки.

Якщо вам нудно і нецікаво бути маленьким гвитником в бюрократичній компанії, то пора задуваматися про власну справу, яка буде приносити задоволення. Олег каже, якщо стартап буде корисний людям і вирішуватиме глобальні питання, то варто спробувати. Не бійтеся ризикувати. Інвестори любять ризикових стартаперів :)

Code'n'Coffee