Code’n’Сoffee #20 PM

Нарешті менеджерський Code’n’Coffee #20! Особисто я йшла на конфу з думкою про те, чи отримаю відповіді на свої питання та чи мої очікування матимуть щось спільне з реальністю. Хотілось отримати практичні поради — і, забігаючи наперед, я справді їх отримала.

Створення лояльності замовника на різних етапах проекту

80% прибутків дають 20% постійних клієнтів — золоте правило Паретто, яке вже встиг перевірити на власному досвіді Микита Семенов. Микита поділився з нами інструментами створення лояльності та перетворення звичайних клієнтів у постійних. Ідеальний образ компанії, сервіс в деталях, створення у клієнта розуміння цінності послуг, ідеальна підтримка та грамотне ведення проекту — ключові моменти в роботі успішної компанії. Клієнт повинен завжди отримувати більше, тому потрібно керувати його очікуваннями. Хороший РМ — це той, хто думає про успіх клієнта.

Як зробити точний fixed bid estimate?

Як зробити точний fixed bid estimate? Насправді, ніяк — так розпочав свою доповідь Роман Сенів із притаманною йому харизматичністю та неперевершеним почуттям гумору.

Собака зарита саме в слові «точний», бо нічого точного не буває. Роман інтерпретував точність як антинеточність і розповів менеджерам про, власне, джерела неточності та фактори невизначеності, а також як з усім цим добром працювати. Головне, про що повинен пам’ятати РМ — планування через включення планованих та непланованих активностей з «поправкою на оптимізм», а також вимірювання успіху проекту через правильну систему моніторингу. Майже година спілкування з Романом розставила крапки над «і».

Що робити, щоб клієнт не поставив на коліна

Найважливішим інструментом побудови гарних взаємовідносин з клієнтом є розмова, стверджує Віктор Левандовський. Всі проблеми виникають саме через недостатнє спілкування з клієнтом та розуміння його проблем. Менеджери повинні мислити як клієнт і думати, як задовольнити його потреби та «витратити» його гроші ефективно. Насправді проблем з клієнтом можна уникнути ще на самому старті саме завдяки грамотно побудованій системі комунікації з ним. Емпатія та грамотна розмова — запорука успіху РМа.

Грамотний та ефективний проектний менеджмент може стати конкурентною перевагою вітчизняного ринку ІТ. Адже якщо українські розробники цінуються в світі, то проектні менеджери поки що цим похвалитися не можуть. Тому саме ті, хто професійно вибудовуватимуть стосунки з клієнтом, будуть «на коні». Ми та клієнт — в різних світах, і якщо нам вдасться знайти точки дотику — проект зможе бути успішним.

За 3 години спілкування з гуру проектного менеджменту всі, здавалось би, логічні речі були чітко та структуровано вкладені в голову кожного менеджера. А найбільш приємним є той факт, що люди, які мають величезний досвід в ІТ-галузі, насправді такі прості, відверті та відкриті.