Lviv JS 2015

Lviv JS 2015

В кінці серпня, незважаючи на відпустку, трапилась нагода потрапити в Lviv Arena на конференцію Lviv JS 2015 та послухати про тендеції розвитку front-end. Ранковий Львів зустрів похмурою погодою, накрапував дощ.

Хоч конференцію організували у великому залі, стільців не вистачало, але коврове покриття зали та планування терасами дозволяло зручно розміститись майже в будь-якому місці.

Lviv JS 2015

Далі коротко про кілька цікавих доповідей, які вдалося послухати.

React Native from scratch: start, build and launch

Першим виступав Артем Тритяк. Як завжди з гумором він розповів про переваги React.js та лякав мобільних розробників тим, що вони в перспективі непотрібні, оскільки додатки будуть розроблятись тільки front-end developer-ами. Темою доповіді була розробка мобільних додатків за допомогою React Native. Це розроблений facebook-ом фреймворк, представлений цього року, він дозволяє створювати вебвью, який може користуватися рідними компонентами iOS/Android-систем. Фактично це можливість для front-end developer-ів писати прості нативні мобільні додатки. Також даний фреймворк підтримує перенсення css в js-ний код, що дозволяє гнучкіше працювати з css.

Lviv JS 2015

Building Isomorphic SPA Using React.Js

Роман Якобчук розповів про проблеми розробки Single Page Application, підвищену складність їх розробки відносно простої верстки та недоліки відсутності серверного рендеру для SPA. Також він поділився досвідом розробки з Redux.js.

Lviv JS 2015

Modern Web Applications and Browser Support

Роман Кирилич підготував чудову доповідь про підтримку проектів для сучасних браузерів. Тендеції такі, що браузери на ПК здебільшого оновлюються самі, тому є сенс підтримувати тільки 2-3 останні версії. Трішки по-іншому з Interner Explorer, але на щастя, цього року Microsoft відмовляється від основної підтримки Windows 7, тобто всі серйозні фірми будуть переходити на наступну версію — кажемо IE8-9-10 гудбай, і це прекрасно. Для підтримки залишається тільки 11-а версія та Edge. Також в майбутньому Microsoft планує перейти на постійше оновлення свого браузера, в режимі 1-2 місяці = нова версія. З мобільними браузерами ситуація сумніша, оскільки до Android 4.4 не використовується Хроміум як нативний браузер, що створює значні проблеми — частка старих андроід-девайсів досить велика.

Staying Productive with Ember

Андрій Лісточкін, як гуру Ember.js, розповів про те, чому варто писати тільки на цьому фреймворку. Звичайно ж, більшість залу та спікерів з ним не погодились, але він гідно відбився від всіх каверзних питань, опираючись на свій вагомий досвід розробки на javascript.

Lviv JS 2015