Звіт про Symfony Camp UA 2015

Symfony Camp UA 2015

24 жовтня у місті-герої Києві пройшла вже шоста конференція для всіх шанувальників PHP і одного з найпопулярніших PHP-фреймворків, під назвою Symfony Camp. Дане дійство проходило у готелі «Козацький».

Отже, після проходження фейсконтролю, команда stfalcon.com розмістилася у конференц-залі в очікуванні доповідей досвідчених Symfony-розробників. Також варто зазначити, що компанія stfalcon.com виступала в якості спонсора цьогорічного Symfony Camp. Тож ми мали змогу розмістити свій стенд, за яким наші прекрасні дівчата пригощали усіх ласощами, заохочували сфотографуватися з ними та взяти участь у розіграші призів від stfalcon.com.

Дівчата зі студії stfalcon.com

Організаторами було підготовлено 7 доповідей, 6 із яких — англійською мовою. Тому дана конференція була ще й непоганою можливістю перевірити свій рівень знання іноземної мови.

Symfony Camp UA 2015 розпочато!

Після короткої вступної промови від організаторів слово надали Антону Колінко, представнику компанії Swivl, який коротко розповів про однойменний стартап. Swivl — це робот-підставка, що, взаємодіючи з мобільним пристроєм, знімає на відео об’єкт зі спеціальним передавачем і слідкує за всіма його рухами. Цей винахід є дуже цікавим рішенням для автоматизації зйомки різноманітних конференцій та лекцій.

Робот-підставка Swil

Далі на сцену вийшов перший доповідач Ігор Оначенко. Він розповів про складний 2-річний процес переїзду проекту з CMS Bitrix на Symfony2, розказав про переваги такого рішення, а також про успіхи та невдачі. Аудиторія уважно вислухала Ігоря та щиро поспівчувала йому.

Symfony Camp UA 2015

Наступним до слова взявся гість з Польщі — Крістоф Ожог. Він пояснив, для чого нам потрібні демони, розказав про особливості створення демонів на PHP, зокрема за допомогою компонентів Symfony2. Також Крістоф продемонстрував кілька прикладів, що допомогло краще засвоїти почуте.

Symfony Camp UA 2015

Після невеликої перерви на каву нас очікувала доповідь від сербського гостя Саші Стаменковіча. Перш за все Саша зарядив аудиторію позитивом, розповівши чому e-commerce — це погана робота.

Трохи позитиву від Саші Стаменковіча

Саша є одним із контріб’юторів opensource-проекту Silius. Silius — це e-commerce рішення для PHP, яке базується на Symfony2. Саша розповів про головні переваги даного проекту, плани на майбутнє, а також назвав приблизну дату релізу довгоочікуваної prod-версії.

Symfony Camp UA 2015

Далі наш чекала півторагодинна перерва на обід. Відновивши сили, ми повернулися в готель «Козацький», де нас уже чекав Антоніо Періч-Мацар — спікер з Хорватії. Антоніо розповів про розробку real-time додатків з використанням Symfony2.

Symfony Camp UA 2015

Наступним виступав, напевно, найочікуваніший доповідач — Бернард Шуссек. Бернард є одним з головних контріб’юторів Symfony та автором компоненту Symfony Forms. Проте цього разу він розповідав про свій новий проект під назвою Puli — універсальну систему PHP-пакетів, яка прагне об’єднати різні фрейморк-залежні компоненти та дати можливість використовувати їх незалежно від фреймоврку, з яким ви працюєте. Загалом доповідь була дуже цікавою, як і сам проект. Після завершення Бернарда завалили питаннями, а мені навіть вдалося взяти в нього автограф.

Symfony Camp UA 2015

Після короткого кава-брейку настав час для доповіді Євгена Шишкіна «Розробка бізнес додатків з ORO платформою». Євген детально розповів про цю платформу та продемонстрував її можливості та переваги.

Symfony Camp UA 2015

Останнім ж виступав Михайло Бондарчук. Михайло є автором фреймворку для тестування Codeception. Він дав кілька цікавих порад та рекомендацій по роботі з його творінням і розповів про плани на майбутнє.

Symfony Camp UA 2015

Після завершення доповідей на всіх учасників конференції очікував розіграш призів. Розігрувалися ліцензії PHP Storm та футболочки. Троє з чотирьох делегатів-розробників від stfalcon.com поїхали додому з призами, а я — з автографом Шуссека.

Symfony Camp UA 2015

Студія stfalcon.com розіграла конструктори UkrainianGears, якими цікаво бавитися, не залежно від того, вам три чи тридцять.

Загалом, це була цікава конференція, тому варто подякувати організаторам за можливість послухати захоплюючі доповіді від досвідчених розробників з усього світу.