PHP Framework Days 2015

PHP Fwdays 2015

17 жовтня в Києві пройшла популярна конференція PHP Framework Days. На ній були присутні як відомі PHP-розробники, так і ті, хто бажав почути професійні доповіді від відомих українських та іноземних спеціалістів.

З самого початку нас зустріли усміхнені дівчатка, які проводили реєстрацію відвідувачів на конференцію та роздавали пакуночки з корисними речами.

PHP Fwdays 2015

Після цього було вступне слово від організаторів. Доповіді були розбиті на два потоки. Я описую тільки ті, які відвідав особисто.

Yii and PHP i18n & L10n

Першим свою доповідь представив Олександр Макаров, core-розробник популярного PHP-фреймворка Yii, активний учасник opensource-проектів та взагалі цікава людина. Доповідь включала в себе опис та пояснення абревіатур i18n, L10n, їх значення в PHP-проектах та підтримку в популярних PHP-фреймворках. Також підіймали про можливості PHP-розширення intl та його слабку документацію.

Керування залежностями в великих проектах

PHP Fwdays 2015

Наступним виступав Миколи Панамарчук, розробник в Upwork з досвідом розробки більше 10 років. Мова йшла про керування залежностями великого проекту з використанням Composer та розбиття цього проекта на модулі. Також Микола продемонстрував приклади сервісів фрейморку Symfony2 та їх легкого поєднання.

Docker для PHP-розробників

PHP Fwdays 2015

Далі Михайло Боднарчук розповів про користь та простоту використання Docker для PHP-розробників. Михайло за допомогою цікавих та оригінальних слайдів пояснив, як швидко налаштовувати та використовувати Docker для своїх проектів.

Upwork PHP Architecture

PHP Fwdays 2015

Наступним виступив Sep Nasiri, розробник з десятирічним стажем, три з яких працює програмним архітектором Upwork, з доповіддю про архітектуру сервісу Upwork.

Dockerize Me: Distributed PHP applications with Symfony, Docker, Consul and Ansible

PHP Fwdays 2015

Далі Олексій Петров майстерно повідав про те, як потрібно правильно організовувати архітектуру майбутнього проекту та про керування Docker контейнерами за допомогою Ansible. Загалом доповідь вийшла дуже інформативна та корисна для будь-якого розробника.

Behind the Scenes of Maintaining an Open Source Project

PHP Fwdays 2015

Остання доповідь, яку я слухав, була представлена Jordi Boggiano, автором кількох OpenSource-проектів, в тому числі Composer, частим учасником інших проектів, зокрема Symfony2, Twig та ін. Він розповів про основні моменти підтримки opensource-проектів, про цікаві та дивні погляди та безпідставні претензії різних людей. Також нагадав нам, наскільки важливо буди ввічливою людиною не тільки в житті, але і в сфері IT.

PHP Fwdays 2015

На завершення організатори привітали розробників з двадцятиріччям мови PHP величезним тортом та цікавими фактами про стабільність та майбутнє цієї технології.