Лекція «Як запустити стартап» від Віктора Локоткова

Лекція про те, як запустити стартап від Віктора Локоткова

25 лютого в студії stfalcon.com відбулася лекція Віктора Локоткова, COO eda.ua. Слухачів зібралося чимало: когось найбільше цікавив досвід роботи Віктора у стартапах, хтось хотів заповнити прогалини в теоретичних знаннях, а деяких гостей привабила можливість почути більше про можливості для створення стартапів в Україні.

Віктор розпочав з нагадування про те, що не кожна нова компанія — стартап. Однак додав: в Україні є багато можливостей для створення локальних версій західних стартапів. Наприклад, ще до приходу Uber у нас почав діяти сервіс зі схожим функціоналом під назвою Uklon.

Після того, як ви визначилися з ідеєю та метою створення стартапу (заробіток на ньому, розробка на продаж або ж making the world a better place), настав час для краш-тесту з друзями. Також не варто нехтувати можливістю отримати порцію лінчувань на Startup Crash Test: набагато гірше дізнатися, що ваша ідея провальна, коли ви вже зібрали команду і працюєте над її втіленням.

Детальніше про бізнес-план і його складові — у відео, а тут хочеться додати: не скупіться на хорошого фінансового директора та юриста.

Де взяти гроші на стартап в Україні? Ангелів можна знайти за допомогою UANGEL і Майстерні інновацій. Венчурні інвестиції надають AVentures (для тих, хто орієнтується на західний ринок), Chernovetskyi Investment Group (для перспективних локальних стартапів), Noosphere Ventures (в першу чергу для космічних проектів). Віктор радить також дивитися в бік вітчизняних (GrowthUP, WannaBiz, Happy Farm) та зарубіжних бізнес-акселераторів і брати участь у стартап-конференціях за кордоном.

Загалом лекція видалася насиченою цікавими прикладами із життя українських стартапів і надихнула не відкладати роботу над власними проектами.