Уікенд з користю для ком'юніті. Частина 1. Мотивуємо студентів

My IT weekend 1/3, або А що ти зробив для ком'юніті?

Привіт всім. Дехто запитував мене, чому студійний блог наповнюється статтями, а game team нічого нового не пише. Ну, що ж — настала й наша черга :). Цей репорт буде великим, бо 3 дні — 3 різних івенти. Величезна кількість вражень, нових знайомств та повне й остаточне невисипання — то все про них. Але про все по черзі, тому велкам під кат, до першої частини.

Початок. Спочатку було слово. А точніше, пропозиція від кафедри системного програмування Хмельницького Національного Університету допомогти стати студентам більш підготовленими до реалій сьогодення. Адже кожен, хто працює в ІТ, знає — після закінчення університету знайти роботу так само легко, як і при закінченні школи перукарів: нікому не потрібен студент без стажу, а лише з бумажкою, що він 4 роки ходив в одну й ту ж будівлю і повторював іноді за іншою людиною речі, які, можливо, розумів :).

Бажання викладачів йти на зустріч студентам не могло не відгукнутись в студії stfalcon, де майже кожен другий — випускник ХПК, а кожен четвертий закінчував ХНУ, тому було проведено зустріч представників основних напрямів роботи студії та викладачів кафедри, на якій обговорили можливі шляхи вирішення найголовніших проблем. Як наслідок, було запропоновано потенційні рішення (наприклад, заохочення ведення власного акаунту на GitHub, де студент зможе зберігати, та, що ще краще, здавати лабораторні, та ін.).

My IT weekend 1/3, або А що ти зробив для ком'юніті?

Було вирішено почати проводити зустрічі спеціалістів даної галузі зі студентами для підняття мотивації та щоб показати перспективи та підняти загальну обізнаність на рахунок того, над чим працює хмельницька ІТ-спільнота.

А зважаючи на те, що ваш покірний слуга ще досі, фактично, рахується студентом (Боже, благослови студентський квиток :)), то й відкривати «сезон» було доручено саме мені. Зустріч відбулась у четвер 26-го березня в першому корпусі ХНУ, куди запросили всіх бажаючих. І хоч я молився, щоб було не більше трьох студентів, бо то була моя перша доповідь, проте скоріш за все Unity в назві зробило своє діло, і в аудиторії на мене чекало значно більше очей, ніж я сподівався :D

My IT weekend 1/3, або А що ти зробив для ком'юніті?

Не знаю, чи то атмосфера стін, де я навчався, надала трішки сил, чи то посмішки дівчат підбадьорювали, проте, зважаючи на відгуки — все пройшло доволі таки файно.

My IT weekend 1/3, або А що ти зробив для ком'юніті?

Окрім того, разом із кафедрою було проведено конкурс ідей для студентських проектів, переможці якого отримали квитки на захід Code’n’Coffee, що відбувся того ж вечора. Фідбек, щоправда, ще невідомий, але я впевнений, що кава та печенюхи як мінімум мали зробити той вечір приємним.

My IT weekend 1/3, або А що ти зробив для ком'юніті?

Окреме «дякую» хотілось сказати хлопцям, що грали чи то в Dota, чи в CS під час того дійства — я пам'ятаю власні пари і можу сказати, що вони вели себе надзвичайно тихо і взагалі не заважали, а іноді навіть слухали (скоріш за все, то було під час завантаження рівня чи очікування респауну, але ж також результат!) :D

Так закінчився перший день того легенд... зачекай-зачекай... дарного, легендарного уікенду. А попереду — GameDev Mixer, де ми спробували продовжити вносити світ вклад в ком'юніті, та Lviv Outsourcing Day, що також заслуговує на окрему доповідь.

Р.S. А знаєте, що таке успЄх? Це коли вашу доповідь для мотивації студентів лайкає директор work.ua :). Напевне, таки не зовсім дурною справою займаємось, шановні.

So long and thanks for all the fish. ©