Враження від Smart Fest «Імідж. Брендинг. Самопрезентація»

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

«Будь собою. Інші ролі уже зайняті»
Оскар Уайльд

8 і 9 жовтня дівоча маркетинг/івент команда Stfalcon.com провела вихідні у Львові — західній перлині України, що захоплює українську душу в будь-яку пору року. А приїхали ми не просто так, а на освітній офлайн-форум Smart Fest на тему: «Імідж. Брендинг. Самопрезентація», де вісім спікерів відкривали таємниці свого успіху і, звісно, надихали.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Ми дізналися про ряд практичних фішок, поповнили багаж знань, почули історії, що розширили кругозір і вселили віру у свої сили і персональний бренд.

Коротко про спікерів і тематики виступів

У перший день форуму ми познайомилися з найпопулярнішим київським блогером п. Олександром, відомим під псевдонімом KrusKrus, дізналися про соціальний імідж від Руслана Бахтиєва, про різницю між брендом і торговою маркою від Юлії Зелінської, про перші кроки, щоб самому стати брендом від Богдана Же.

У другий день форуму ми навчилися секретам успіху в Instagram від Леоніда Мартинчика, дізналися, що є визначальним у підборі кольору/форми бренду з уст Софії Ферт, тепер ми знаємо, як використовувати сторітейлинг в бізнесі з досвіду Олексія Малицького і отримали універсальний алгоритм самопрезентації від Людмили Калабухи.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Я їх всіх перерахувала не просто так. Це перелік людей, профі у своїй справі, які дійсно достойні, щоб їх слухати, які мають чим поділитися і хочуть це робити. Тому підписуйтеся на них у Фейсбуці, знаходьте відповіді крізь призму їхнього досвіду і просто надихайтеся. Повірте, є чим.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Найголовніше з конспектів і кілька порад

Виконуйте обіцянки, які дає ваш бренд, і звісно, обіцяйте реальні речі. Ваш бренд має бути максимально зрозумілим для аудиторії, адаптований під неї: чим зрозумілішим буде бренд, тим швидше його приймуть і полюблять. Ваш бренд має нести ті цінності, що сповідуєте ви. Які цінності — такий імідж. Чим більше у вас впевненості у своєму продуктові, тим більше віри клієнта у ваш продукт. Чим би ви не займалися, прикручуйте до бізнесу соціальну функцію. Немає її спочатку — вигадайте (приклад: компанія, яка вагомий відсоток прибутку віддає на збереження природи, суть її гасла: це не 50 років бізнесу, а 50 років захисту природи).

Не можна, звісно, говорити, що ці слова, взяті із чужого досвіду, є панацеєю. Але вони прості і зрозумілі, логічні і багато в чому дійсно співпадають із моїм досвідом. І можливо, написане тут стане комусь невеличкою зачіпкою для кроку вперед, поштовхом до нових знань, подорожей, спілкування з щирими людьми. Не завжди створення бренду, власної історії є шаблоном із книг чи правил, це спроби і помилки, це звичайне життя і звичні речі, це знання своєї аудиторії, трошки психології, наперсток логіки, шматок досвіду, ложка помилок і жменя любові до продукту.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Дивовижний краєвид з готелю «Дністер»

Дякую спікерам за живу подачу. Взагалі дуже поважаю людей, які вміють запалювати інших і люблять ділитися своїм успіхом. П. Руслан ґрунтовно показав на прикладах українських бізнесменів і суспільно-політичних діячів, чи вдається їм створити позитивне ставлення в суспільстві до себе та своїх проектів. Як говорив спікер: «Не будеш формувати соціальний імідж (суспільна думка, молва), він сформується сам».

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

П. Олексій дійсно вразив кількістю створених брендів, а ще такий молодий. Найбільше сподобався заснований ним бренд кольорових шкарпеток Sammy Icon і його робота по ребрендингу Чорнобильської Зони :) Говорили про бренд Обами, про колосальну роботу його PR-менеджера Пфайфера і про серіал «House of Cards» :) Олексій багато читає, подивитися його рекомендації про прочитані книги можна за хештегом #книжковийжор.

П. Леонід — найвідоміший Instagram-блогер Львова — показав, що бути незвичайним і відкритим до світу дає справжні радощі життя. Він відкрив мені Instagram: ви відвідуєте його як театр, кіно, тому обирайте, що там дивитися за своїм смаком, підписуйтеся на те, що надихає :)

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Леонід показує своїм прикладом, що можливо побудувати свій успішний та унікальний персональний бренд на основі того, що робиш та любиш. Дуже імпонує його відповідь на питання, чим Ви займаєтесь: «Я займаюся життям і любов’ю». Він не лайкає, а ставить серця, пише не пости, а історії :)

Каже відверто: «Соціалки — це зло, але змиріться ви вже з цим, це частина нашого життя». Полюбіть батьків і буде легше полюбити себе. Коли вас попросять перелічити на пальцях однієї руки важливих і дорогих людей, не забудьте серед них назвати себе.

Від п. Софії ми довідалися про ідеологію персонального бренду, психологічні закони брендингу. Її поради: вузькопрофільність, обирай поле діяльності, де ти зе бест, зберігай постійність, для бренду роль хамелеона не підходяща. І пам’ятай: сила бренду у деталях, в маленьких дрібничках, і біла ворона тобі в допомогу.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Кава-пауза без смаколиків? Ні-ні не чули :)

По-справжньому вразила п. Людмила, неймовірна бізнес-жінка, що поєднує сім’ю і ведення кількох бізнесів, яка знає, як правильно презентувати себе та свою справу, і ще й дуже гарно виглядає )

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Головне, що ми дізналися від неї — як за 30 секунд зацікавити потрібну людину. Дуже важливо говорити зрозумілою мовою для співбесідника, щоб уникнути зверхнього ставлення (наприклад, «Чим ти займаєшся? — Я займаюся піаром. — А що це таке? — Як, ти не знаєш, що таке піар?!»)

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Ось дуже лаконічна рекомендація, як створити усну і письмову візитку:

  • ім’я;
  • допомагаю (кому);
  • зробити (що);
  • звертайтеся (до кого);
  • я знаю, як це зробити.

Завершилася наша конференція у форматі Open Space — у середовищі однодумців, з якими ми обмінювалися ідеями та контактами.

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Враження від Smart Fest Імідж. Брендинг. Самопрезентація

Дякую організаторам за відмінну організацію, спікерам за інсайти, собі, що вловила відчуття правильного напряму. Поїздка на Smart Fest «Імідж. Брендинг. Самопрезентація» більш, ніж вдалася.

Розвивай себе в бренді, над яким працюєш. Розвивай свій бренд. Люби свою роботу, читай профільну літературу і про художню не забувай. Зроби внутрішню чесну ревізію і визнач ресурси для досягнення своїх цілей. Але обов’язково за системою СМАРТ :)