Курси програмування на Swift в студії stfalcon.com

Курси програмування на Swift в студії stfalcon.com

У травні цього року студія stfalcon.com запустила перші в Хмельницькому курси Swift (iOS) з нуля. Вони призначені для тих, хто прагне розпочати кар’єру успішного iOS розробника і готовий наполегливо працювати над собою. Сьогодні ми розповімо, як проходять курси і що вивчають студенти.

Перш за все, слід зазначити, що курси веде досвідчений викладач-практик із 3-річним досвідом розробки під iOS. Слухачі курсів (зараз це 8 людей) займаються тричі на тиждень по 1,5 години, а повна тривалість курсу складає 3 місяці (55 годин). Вартість занять — 4200 грн./курс або 1400 грн./місяць. Ми знаємо, що техніка компанії Apple може похвалитися відмінною якістю, однак її ціна для пересічного українця «кусається», м’яко кажучи. Щоб її відсутність не вплинула на можливість навчатися на курсах, на уроках у студії присутня необхідна техніка (iMac, Mac-mini).

Перші заняття на курсах по Swift

Викладач курсів розробив детальну програму, яка враховує сучасні вимоги IT-ринку і дає студентам 50% практики і 50% теорії. Навіщо ж стільки теорії? Справа в тому, що хороший розробник не тільки кодить, а й вміє правильно писати коментарі в коді і читати та розуміти документацію. Тому на наших курсах по Swift ми відразу збалансували ці дві складові роботи розробника.

Програма курсу складається з двох блоків:

  1. Вивчення синтаксису Swift.
  2. Створення понад 30 проектів з використанням UI і UX.

Під час вивчення мовних конструкцій використовується тільки новий сервіс від компанії Apple — playground. Це своєрідна оболонка, що входить до складу середовища розробки Xcode. З її допомогою кожен бажаючий може написати код і відразу побачити результат його виконання. Така можливість відсутня практично в усіх сучасних мовах програмування. Це дозволяє компанії Apple заявляти про зниження порогу входження у професію розробника мобільних додатків під iOS!

Теоретичні викладки курсу базуються на книзі The Swift Programming Language. Усі теми згруповані між собою за функціональним змістом, а обов’язкові домашні завдання передбачають закріплення отриманих знань на практиці. Кожна лекція починається з розгляду питань від студентів, а також із детального розбору виконання домашніх робіт.

Після завершення вивчення основ група переходить до створення невеликих самостійних мобільних додатків. В ході їх написання студенти познайомляться з окремими можливостями мови програмування Swift, серед яких: робота с мапою, потоки, основи баз даних, створення UI засобами storyboard та xib. Особлива увага на початку цього блоку відводиться вивченню життєвих циклів Application і View Controllers. Перевага курсів Swift від Stfalcon полягає у можливості в теорії та на практиці ознайомитися з одним із сучасних підходів до побудови архітектури мобільних додатків, який гармонійно поєднується з можливостями розробки через тестування (TDD).

Хочете дізнатися першими про наступний набір? Слідкуйте за оновленнями на сторінках IT-івенту Km Code’n’Coffee та студії stfalcon.com у Facebook!